Haber

Sahilde manzaranın tadını çıkaran genç kadın feci şekilde hayatını kaybetti

Kolombiya’nın Cartagena kentinde tatil için gittiği Boquilla Plajı’nda manzara, deniz ve kumun tadını çıkarmak isteyen Froilanis Maireth Rivas Roman isimli kadın, yıldırım çarpması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti.

BİRDEN YERE ÇÖKÜLDÜ

Güvenlik kameralarına an be an kaydedilen görüntülerde kadının yıldırım çarpması sonucu yere yığıldığı görülüyor. O sırada kadının yanından geçen bir polis memuru dehşet içinde kendini yere attı. Bölgedeki diğer tatilcilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken, Roman’ın olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı.

ÜLKEDE SIK SIK OLUYOR

Kolombiya’da yetkililer bu tür olayların çok sık yaşandığını ve yıldırım çarpması nedeniyle hayatını kaybeden insan oranının yüzde 10 olduğunu belirtti. Resmi bilgilere göre yıldırım çarpması ihtimali milyonda bir olarak kayıtlara geçiyor.

DÜNYANIN EN FAZLA YILDIRIM ALAN BÖLGESİ

Santander Teknik Üniversitesi’ndeki bilim insanları, ülkede çok sayıda dağın yıldırım düşmesine neden olduğunu açıkladı. Bilim insanları, “Kolombiya dünyada yıldırımın en çok düştüğü bölgelerden biri. Özellikle kırsal bölgelerde risk yüksek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu