Haber

Almanya-Galler maçları öncesinde Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu kadrodan çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı’nda Almanya ve Galler karşılaşmaları öncesinde Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu kadrodan çıkarıldı.

A Milli Futbol Takımı, 18 Kasım Cumartesi günü saat 22.45’te Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanacak özel maçta Almanya ile karşılaşacak. Milli takım, bu karşılaşmanın ardından EURO 2024 Elemeleri D Grubu’nun son haftasında Galler ile deplasmanda karşılaşacak. Söz konusu maçlar öncesinde ay-yıldızlı takımın aday kadrosundan Cengi Ünder ve Hakan Çalhanoğlu çıkarıldı.

TFF’den yapılan açıklamada, “İstanbul’da 4 günlük kamp dönemi geçiren Milli Takımımızın, Almanya-Galler karşılaşmalarına milli futbolcularımızdan Cengiz Ünder’in bizzat katılması amacıyla aday kadrosuna davet edildi. Yeni teknik heyetimizin antrenman yöntemlerini ve futbol ideolojisini deneyimlemek ve takım arkadaşlarıyla birlikte çalışmak için önceden yapılan planlama kapsamında konvoy Berlin’e hareket etmeden önce kamp ekibinden ayrıldı.

Takım kaptanımız Hakan Çalhanoğlu, üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle A Milli Grubumuzun dün ve bugünkü idmanına katılamadı. “Sağlık durumunun yanı sıra bebek bekleyen eşinin doğumunun da çok yakın olduğu bilgisi de verilen milli oyuncumuz, dikkate alınarak, kararla Milli A Grubumuz aday kadrosundan çıkarıldı. Teknik komitemizin.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu