Ekonomi

Kripto varlık fonu akışları ETF piyasasıyla ilgili önemli mesajlar veriyor

Investing.com – Kripto varlık yatırım fonları geçen hafta itibarıyla 646 milyon dolar daha topladı. Ancak CoinShares verileri ETF ticaretiyle ilgili bir zayıflama olduğuna dikkat çekiyor.

Kripto varlık yatırım ürünleri, geçen hafta net 646 milyon dolar fon girişi kaydederek önceki haftanın ardından talep görmeye devam etti. Böylelikle fon girişleri, yılbaşından bu yana 13,8 milyar dolara yükselirken bu miktar, şimdiden 2021 yılında 10,6 milyar dolar girişi aşmış durumda.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyuizleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimizeburadan ulaşın.

Bununla birlikte CoinShares verileri, ETF ticaretine yönelik iştahın azaldığına dair bazı işaretler sunuyor. Bunlardan ilki Mart ayı başında kaydedilen haftalık akış seviyelerine ulaşılamaması. Bununla birlikte Mart ayının ilk haftasında işlem hacmi 43 milyar dolar iken geçen hafta 17,4 milyar dolara kadar geriledi.

Bölgesel bazda yatırımcı duyarlılığının kutuplaşmaya devam ettiği görüldü. ABD piyasası, girişlerin büyük çoğunluğunu oluştururken 648 milyon dolar fon çekti. Brezilya, Hong Kong ve Almanya ise sırasıyla 10 milyon dolar, 9 milyon dolar ve 9,6 milyon dolar giriş gördü. İsviçre ve Kanada piyasasından ise sırasıyla 27 milyon dolar ve 7,3 milyon dolar çıkış oldu.

Varlık bazında bakıldığında Bitcoin, 663 milyon dolarlık girişle en büyük payı almaya devam ederken Short Bitcoin yatırım ürünü, çıkış serisine devam ederken geçen hafta da 9,5 milyon dolarlık çıkış kaydetti ve bu eğilim ise düşüş bekleyen yatırımcıların dirençlerinin bir nebze kırıldığı şeklinde yorumlandı.

Altcoin yatırım ürünleri arasında Ethereum, 4. haftasını da çıkışla kapattı ve 22,5 milyon dolar fon çıkışı gördü. Litecoin ve Solana ise 4 milyon doların üzerinde fon girişiyle öne çıkan altcoin yatırım fonları oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu