Haber

Kayseri Büyükşehir’den bilgi şöleni

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye Muharrirler Birliği Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen Tarihi Yaşatmak Kenti Yaşatmak Bilgi Şöleni’nin mesken sahipliğini üstlenen Dr. Memduh Büyükkılıç idaresindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve turizmine olduğu kadar, kültürüne de katkı sağlamayı sürdürüyor. Bu kapsamda müelliflerin da destekçisi olan Büyükşehir Belediyesi düzenlenen etkinliklere konut sahibi oluyor.

Türkiye Muharrirler Birliği Kayseri Şubesi tarafından, Büyükşehir Belediyesi’nin dayanaklarıyla Kayseri Elektrik Perakende Satış A.Ş. (KEPSAŞ) Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘Tarihi Yaşatmak, Şehri Yaşatmak’ Bilgi Şöleni merasimine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk’ün yanı sıra Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Lideri Serdar Sarıçam, Türkiye Müellifler Birliği Kayseri Şube Lideri Memhmet Hüsrevoğlu, muharrirler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

YAZARLARLA DOLU DOLU 2 GÜNLÜK ŞÖLEN

Şölenin birinci gününde sempozyum açılış konuşmaları ve birinci ders verildi. Birinci gün Seyyid Burhanettin Oturumu, Hunat Hatun Oturumu ve Kadı Burhanettin Oturumu başlıklarında farklı kentlerden gelen akademisyenler tarafından sempozyum gerçekleştirildi. Türkiye Muharrirler Birliği’nin 44.’üncü kuruluş yılında kalıcı bir faaliyeti sunmak ismine gerçekleştirilen şenliğin ikinci gününde ise Davud El Kayseri Oturumu, İbrahim Tennuri Oturumu ve Vali Ahmet Muammer Beyefendi halinde Kayseri’nin bedellerinin ismine oturumlar eşliğinde pek çok muharrir ve akademisyen katıldı.

11-13 Kasım tarihlerindeki şölende Kayseri tarihi, kültürü ile eğitim hususları ele alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu