Haber

Kahramanmaraş detayı dikkat çekti! Simpsons serisinin gerçeği ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından ABD’nin Simpsonlar Bazı karikatürler gündem oldu. Dizinin ilgili bölümünde Kahramanmaraş Depremin önceden bilindiği belirtilirken, bu depremin çizgi filmlere işlendiği iddia edildi. Fakat SimpsonlarKarikatürün gerçeği ortaya çıktı.

DEPREM İLE İLGİLİ BULGU YOK

Yapılan incelemelerde Kahramanmaraş tartışmalarına kaynak gösterilen sahne, Simpsonlar’ın 16. dönemine dayanıyor. “Mobil Homer” adlı 13. bölüm ile ilgili sahnelerin olduğu belirlendi. dizinin 20 Mart 2005 Depremin olduğu yılda yayımlandığı belirlendi ancak depremle ilgili gelişigüzel bir ifade yoktu. Dizide gemide Türkiye ile ilgili sadece bir adet Türk bayraklı gemi bulunmaktadır. ‘Ankara’yazdı ve “Heromanmara”söylendiği görülmektedir.

SERİDEKİ PARÇANIN İŞLEVİ

The Simpsons’ta LisaVe Bart SimpsonKarakterler, bir karavanda seyir halindeyken yanlışlıkla bir gemiye düşer.

Düşerken birbirlerine sarılırlar ve çığlık atarlar. Düşürdükleri gemi Türk bayrağıve gemide “Ankara” yazı dikkat çekicidir. Görseller incelendiğinde; bartVe Lisa SimpsonKervanın üzerine düştüğü geminin yük gemisi olduğu anlaşıldı.

HomerVe Marge SimpsonHomer Simpson, karavanla birlikte Türk bayraklı gemiye çocukların düştüğünü görünce: “Türk gemisi için Tanrıya şükür! Hadi oraya gidip çocukları alalım.”kelimesini kullanıyor.

  Marge Simpsongemi kaptanına: Çocuklarım geminizde kaldı. Geri gelmek.”Geminin kaptanı dedi ki: “Çocukları göremiyorum. Ayrıca ‘Kuzey Bir Yer’ dizisinin ilk dönem DVD’lerini de Kahramanmaraş’a ulaştırmamız gerekiyor.”diyor.

Bölümün 19. dakikasının 5. saniyesinde KahramanmaraşAdı geçiyor, ancak beyin sarsıntısı ile ilişkilendirilmiyor. Diyaloğun devamında ve sahnenin 13. bölümünün tamamı incelendiğinde depremden rastgele bir söz edilmiyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu