Yaşam

İBB Şehir Tiyatroları’nın Düzenlediği ІІ. Çocuk Hakları Festivali Başvuruları Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Tiyatroları, 1989’dan bu yana dünya çapında çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü’nü, bu yıl ikincisini düzenlediği Çocuk Hakları Şenliği ile kutluyor. Çocuk haklarının toplumun tüm kesitleri tarafından benimsenmesine katkı sağlamak için düzenlenen şenliğe katılmak için müracaatlar 11 Kasım 2022 Cuma günü başlıyor.

19 Kasım ve 20 Kasım tarihlerinde İstanbulluların fiyatsız katılabilecekleri, Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi, Müze Gazhane Meydan Sahnesi, Müze Gazhane T Atölye, Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi, Gaziosmanpaşa Ferih Hâkim Sahnesi’nin yanı sıra çocukların rahatlıkla ulaşabileceği mahalle meskenleri, kütüphaneler ve açık alanlarda düzenlenecek sonlu kontenjanlı atölyelere çocuklar ve yetişkinler başvurabilecekler.

Alanında bilgi ve tecrübe sahibi eğitmenlerin yer alacağı, interaktif olarak yapılacak sahnelerimizdeki etkinliklere 11 Kasım 2022 Cuma gününden itibaren sehirtiyatrolari.ibb.istanbuladresinden müracaat yapılabilir. Mahalle meskenleri ve kütüphanelerde gerçekleşecek etkinliklere ilgili aktiflik yerinden müracaat yapılabilir. Şenlik hakkında daha fazla bilgi için https://stcdn.ibb.istanbul/Uploads/2022/11/2-cocuk-haklari-festivali.pdf linkinden aktiflik broşürüne ulaşılabilir.

İki gün boyunca sürecek özel programların, çocuk hakları konusunda toplumsal farkındalık oluşturması ve çocuk bakışlı siyasetlerin inşasına yardımcı olması amaçlanıyor.

Onlarca Farklı Atölye, Konser ve Söyleşi İstanbulluları Bekliyor

Çocuklar ve yetişkinler; müzik, dans, oyun müellifliği, fotoğraf, çocuk oyunu, çocuk yogası, masal atölyeleri, söyleşiler üzere farklı disiplinlerde gerçekleşecek etkinliklerle birlikte çocuk hakları konusunda bilgi ve farkındalık kazanacaklar.

Çocuklar; Bekçi ile Postacı oyunu, masal ve vücut perküsyonu dinletisi etkinlikleriyle haklarını öğrenmenin yanı sıra eğlenceli bir gün geçirecekler. Bekçi ve Postacı oyununun sonrasında ise oyun grubuyla bir söyleşi gerçekleştirilecek.

II. Çocuk Hakları Şenliği; Prof. Dr. Betül Çotuksöken, I. Çocuk Hakları Şenliği iştirakçileri Ela Aydoğan, Azra Aydoğan ve İstanbul Kent Kurulu & Çocuk Müracaat Kurulu’nun katılacağı bir aktiflikle devam edecek.

II. Çocuk Hakları Şenliği; Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası ve Korosu Küçük Konseri’yle sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu