Teknoloji

Benzer Lezzet Almak İçin En İyi Hogwarts Legacy Benzeri Oyunlar

Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Hogwarts Legacy nihayet çıkışını yaptı. Oyunu şimdi deneme fırsatınız olmadıysa ya da çoktan bitirdiyseniz ve tamamen aynısını arıyorsanız, gelin hep birlikte Hogwarts Legacy gibi oyunlara göz atalım.

1. Diğer Harry Potter oyunlarına göz atabilirsiniz.

Kitapların ardından film serisiyle ortalığı kasıp kavuran Harry Potter serisinde de EA Games tarafından geliştirilip yayınlanan oyunlar bulunuyor. Her yılı farklı bir oyunda kapsayan bu yapımlar ile Harry ve arkadaşlarının maceralarına direkt olarak katılabilirsiniz.

2. LEGO Harry Potter Oyunları

LEGO serisinin kendine has tarzıyla yorumlanan Harry Potter oyunları da bu dünyaya adım atmak için güzel bir seçenek. 1. ve 4. yılın ortasını bir oyunda, 5. ve 7. yılın ortasını farklı bir oyunda ele alan iki oyunlu koleksiyon, dünyaya eğlenceli bir bakış atma şansı sunuyor.

3. Masal Serisi

Popüler aksiyon rol yapma dizisi Fable, aynı Hogwarts Legacy gibi, büyülü yaratıklar, gizemler ve tabii ki kötü güçlerle dolu bir dünyada da rol alıyor.

4. Büyücüler

Bu oyunla gerçek bir sihirbaz gibi hissedeceğinizi garanti ediyoruz! Adından da anlaşılacağı gibi The Wizard, bir sihirbaz olarak bizi çeşitli maceraların ortasına koyuyor. VR cihazlar için geliştirilen oyun, bu teknolojinin gücünü arkasına alarak her sihri ve her hareketi kendimiz yapmamızı sağlıyor ve insanları kolayca atmosfere götürüyor.

5. Büyücü Üniversitesi

Hogwarts sıkıldı mı? Etrafta koşuşturan şamatalı hayaletlerden, sürekli değişen merdivenlerden bıktınız mı? Gelin kendi sihir okulunuzu kurun! Spellcaster Üniversitesi, her şeyden sorumlu olacağınız bir büyücülük okulu kurmak için tüm gücü ellerinize veriyor.

6. Asalar

Olivander ziyaretini tamamlayıp asasını kapsın! VR cihazları için geliştirilen Wands, sanki elimizde bir asa varmış gibi büyü yapabilmemizi, bulmaca çözebilmemizi ve tabii ki düşmanlarımızı alt edebilmemizi istiyor.

7. Sims 4 Sihir Diyarı

Kabul edelim, The Sims serisinin alamet-i farikası olan bazı ek paketler oldukça eğlenceli. The Sims 4 için bir DCC olan Realm of Magic, bizi tıpkı Hogsmade gibi büyülü bir mahalleye götürüyor, büyülü güçleri öğrenmemiz için bir asa veriyor ve daha birçok ‘büyücü şeyi’ yapmamızı sağlıyor.

8. İksir El Sanatları: Simyacı Simülatörü

En sevilen derslerden biri olan iksirleri alalım, en sevdiğimiz Profesör Snape. Potion Craft ile daha Hogwarts’a ayak basmadan iksir sanatında ustalaşabilirsiniz. Çeşitli iksirler yaparak simyanın kapılarını araladığımız oyunun sanat tarzı da dikkat çekici.

9. Dragon Age Serisi

Koca bir dünya, keşfedilecek uçsuz bucaksız bir dünya ve dahası, büyülü güçler ve büyülü yaratıklarla dolu! BioWare’in RPG türünün popüler serilerinden biri olan Dragon Age’in iştahınızı bir nebze olsun giderebileceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu