Haber

Barış Pehlivan cezaevine girdi

ANKA KUŞU

Barış Pehlivan’ın yazdığı bir yazı nedeniyle hakkında açılan dava sonuçlandı.

Güreşçi 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cezası kendisine tebliğ edilen güreşçi bugün teslim oldu.

5. kez cezaevine girdi

Güreşçi, İstanbul Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne girdi.

Beşinci kez cezaevine giren güreşçi; CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, CHP İstanbul Milletvekilleri Enis Berberoğlu, Yüksel Mansur Kılınç, Suat Özçağdaş ve CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün; hukukçular ve gazeteciler takviye kuvvet verdi.

Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan

“Hukuktan yararlanmıyorum”

Pehlivan, cezaevi önünde açıklamalarda bulundu.

Güreşçi, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Silivri Cezaevi’ne Türkiye Cumhuriyeti kimliğimle giriyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarafından bana verilen bir kimlik numarası var. Neden onlara hatırlatmak zorundayım? Bu toprakların bir Büyük Millet Meclisi vardır.

Bu toprakların bir Gazi Meclisi vardır. Ve bundan tam 1 ay önce, 15 Temmuz’da bu toprakların o Gazi Meclisi’nde bir kanun çıktı. Ve bu yasa 100.000’den fazla kişiyi kapsıyordu. Cinayet hükümlülerini, tecavüz hükümlülerini, uyuşturucu satıcılarını, çocuk tacizcilerini kapsayan bir maddeden bahsediyoruz.

Ne yazık ki, çok fazla hukuk bilmek zorundayım. Süreksiz 10. maddenin ikinci fıkrası cezaevine girmemi engelliyor. Bana özgür olmamı emrediyor. Ancak buna rağmen gördüğünüz gibi maalesef Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmama rağmen bu ülke parlamentosundan çıkan maddeden faydalanamıyorum.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu