Haber

Ankara Büyükşehir’den depremzedelere eğitim atağı

ANKARA (İGFA) – ABB, “Liseye Giriş ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavlarına Hazırlık Kursları” düzenleyecek.

Başkentte her çocuğun aynı koşullarda eğitim alabilmesi için çeşitli projeler yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesi, depremzede öğrenciler için harekete geçti.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, öğrencilere yönelik ücretsiz “Liseye Giriş ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavlarına Hazırlık Kursları” düzenleyecek.

“EĞİTİM BAŞARISIZ OLMAMALI”

Depremzede öğrencilere yönelik hazırlık kurslarını sosyal medya hesaplarından duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Eğitim kesintiye uğramasın. Deprem bölgesinden Başkent’e gelen öğrencilerimiz için ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kurslarımız başlıyor.

7. VE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN LGS KURSU

“LGS Hazırlık Kursları” kapsamında 7. ve 8. sınıf öğrencilerine eğitim verilecek. Ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyen depremzedeler, Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’ne (AYM) giderek veya 0312 507 37 30 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecek.

YKS KURSU ADRESİ: KUŞCAĞIZ

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi “YKS Hazırlık Kursları”na ev sahipliği yapacak. Matematik, Türkçe, kimya ve fizik branşlarında derslerin verileceği dersten yararlanmak isteyen öğrenciler Kuşcağız Anayasa Mahkemesi’ne giderek veya 0312 380 10 47-48 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu