Haber

Zaharova: Gazze’de ölen binlerce çocuk bile Batı’yı harekete geçirmiyor

Sputnikradyoyla konuşuyorum Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya ZaharovaGazze’den gelen ölüm haberlerine rağmen Batı’daki bazı siyasi güçlerin olup biteni anlayamadığını vurgulayarak, “Gazze Şeridi’nde binlerce çocuğun ölümünden sonra bile sınırlı sayıda siyasi güç, ateşkes ve bölgedeki gerilimin azaltılması yönünde ortak bir BM Güvenlik Konseyi kararı geliştiremiyor.”dedi.

UNICEF’in bilgilerine göre çatışmaların tırmanmaya başlamasından bu yana, Gazze Şeridi’nde2 bin 300’den fazla çocuğun hayatını kaybettiğini belirten Dışişleri Sözcüsü, bu konuda acilen harekete geçmemiz gerektiğini söyledi. BM Güvenlik KonseyiKararın kabul edilmesi gerektiğine işaret ederek, “ Bu mevcut durumda en açık ve oldukça basit olanıdır. Sadece bir açıklama, bir karar, ortak bir ateşkes çağrısı içeren bir belge geliştirmek, durumu sakinleştirmek… Ama bu isimler bile bazı siyasi güçleri harekete geçiremiyor, Batı’nın aklını başına getirip olup biteni anlamasını sağlayamıyor.r” sözlerini kullandı.

UNICEF verilerine göre 18 gündür bombalanan Gazze Şeridi’nde, 2 bin 300’den fazla çocukhayatını kaybederken 5 bin 300’den fazla çocukda yaralandı.

Gazze Şeridi’nde devam eden bombardıman sonucunda her gün 400’den fazla çocuğun öldüğü veya yaralandığı da vurgulandı.

tuzlukcuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu