Haber

Yanlış excel belgesi Kuzey İrlanda polislerini ifşa etti! Ajans huzursuz

Bir dönem IRA militanlarının polise yönelik hareketleri ile gündeme gelen ülkede barış dönemi yaklaşık 25 yıldır devam etse de bu süreçte polislere yönelik suikast eylemlerinin olduğu biliniyor. periyot.

Geçtiğimiz Salı günü polisin Bilgi Edinme Özgürlüğü web sitesine yanlış Excel belgesini yüklemesi ve polis memurlarının ailelerinden bile sakladığı söylenen ayrıntıların kamuoyuna açıklanmasıyla benzeri görülmemiş bir sızıntı meydana geldi.

Konuyla ilgili Politico’ya konuşan Kuzey İrlanda polis memurları, üslerine ve politikacılara olan inançlarını kaybettiklerini söyledi.

“BİZE İLK GÜNDEN BERİ SÖYLENENLERE AYKIRI OLDU”

Kıdemli bir polis memuru şunları söyledi: Ne kadar aptalca olduğunu sana anlatamam. Yaşananlar, kendimizi ve ailemizi korumak adına ilk günden beri bize anlatılanların aksinedir.dedi.

Polis memuru, baba tarafından ailesinin kendisini yıllardır tarım bakanlığında memur olarak tanıdığını söyledi.

“TERÖRİSTLER BÖYLE BİR BİLGİ İÇİN ÖLÜRLER”

Başka bir polis memuru şunları söyledi: Salı gecesi birbirini tanımayan üç meslektaşım dosyayı WhatsApp’tan gönderdi. Gördüklerimize hiçbirimiz inanamadık. Teröristler bu tür bilgiler için ölmeyi göze alabilirler. kendimiz verdik’ sözlerini kullandı.

“2 BİN POLİS YASAL YOLLARA BAŞVURMAYA HAZIRLANIYOR”

Kuzey İrlanda’da görev yapan polislerin listesinin bulunduğu, dosyada İngiliz iç istihbarat servisi MI5’in Belfast’taki karargahında görev yapan 35 terörle mücadele polisinin de yer aldığı kaydedildi.

Polis sendikası yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 bin polis memurunun sızıntıyla ilgili yasal işlem başlatmaya hazırlandığını söyledi.

KAYNAK: BBC, BAĞIMSIZ

akdagmadeni-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu