Haber

Uzman, ABD’nin alarma geçtiğini açıkladı: İsrail’in Demir Kubbesi çökebilir mi?

Scott Ritter , eski ABD Deniz Piyadeleri istihbarat subayıİsrail’in Demir Kubbe hava savunma sisteminin kapasitesini değerlendirdi.

İsrail var Demir KubbeKapasitesinin tükendiğini belirten Ritter, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail, Demir Kubbe’nin kapasitesini tüketti. ABD’den acil olarak Demir Kubbe için elindeki tüm mühimmatın gönderilmesini talep ettiler. Bana göre İsrail birkaç bin, belki 10 bin mermi almaya çalışıyor. alabilecekleri en fazla 360 civarında, elimizde olan tek şey bu. “Hamas bu mühimmatları bir gecede yok edebilir, sadece her biri 150 roketten oluşan iki yaylım ateşi açması yeterli. Bu kadar.”

Hizbullah’ın stokunda onbinlerce mermi bulunduğunu belirten Ritter, bunları fırlatmaları halinde İsrail’in vuracak hiçbir şeyi kalmayacağını vurguladı. “Bunlar güdümsüz değil, yüksek hassasiyetli mermiler, İsrail’in onları vuracak hiçbir şeyi olmayacak. Bu, Hamas’ın İsrail’i parçalayacağı, liderlik, sanayi ve ordusunun yeteneklerini yok edeceği anlamına geliyor. Ve İsrail bunu engelleyemeyeceğini biliyor. İsrail bu yüzden ülkede bundan sonra ne yapılacağı tartışılıyor, adeta kendilerini köşeye sıkıştırmış durumdalar.“dedi.

Ritter, ABD Lideri Joe BidenDestekçisi olmadığını belirten ancak Biden’ın İsrail’e sakinleşmesi, aklını başına toplaması ve açıklamalarının sonuçlarını düşünmesi gerektiğini söylerken haklı olduğunun altını çizen Erdoğan, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: ” Çünkü 11 Eylül’den sonra öfkenin diğer duyguların önüne geçmesine izin vermenin ne demek olduğunu öğrendik. İsrail’in sakinleşmesi gerekiyor” diye bitirdi.

habergaziosmanpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu