Teknoloji

Twitter’ın Yeni CEO’su Göreve Başlıyor: Peki Ne Yapacak? – Webtekno

Twitter, dünyanın en büyük mikroblog platformlarından biri 44 milyar dolar Karşılığında ise bir süredir Elon Musk bu platformun tek yetkili ismi konumunda. Ancak, bu bugün değişti. Çünkü Twitter’ın yeni CEO’su resmen işini devraldı . Elon Musk, şirkette farklı görevler üstlenmeye devam edecek.

Elon Musk, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada Linda Yaccarino’nun Twitter’ın CEO’su olarak görev yapacağını söylemişti. ilan edildi . Linda Yaccarino bu açıklamayı 12 Mayıs’ta yaptı. karşıladı . Bugün sürecin en değerli gününe geldik. Elon Musk ve Linda Yaccarino Arasında devir teslim törenibugün gerçekleşti.

Linda Yaccarino’nun ilk işi şirket gelirlerini artırmak olacak!

Twitter, Elon Musk’ın egemenliği altına girdikten sonra büyük gelir kayıpları yaşadı. Devralınan Linda Yaccarino için en önemli şey bu gelir kaybı durumuyla başa çıkmak. tersi olacak. Yaccarino, Twitter’ın kaybettiği reklamcıları platforma yeniden bağlayacak. Bunun iş adamları için çok güçlü bir süreç olmayacağını belirteyim. Uzun yıllar NBC’de görev yapan Yaccarino, şirketin “Küresel Reklamcılık ve Ortaklıklar Başkanı” olarak görev yaptı. Yaccarino, NBC’de çalışırken 100 milyar dolarreklam geliri elde etti.

Linda Yaccarino da ayağının tozuyla transfer yaptı!

Twitter’ın yeni CEO’su göreve başlarken bir de transfer yaptı. NBC’de Yaccarino altında çalışan üst düzey yöneticilerden biri Joe Benarroch , artık Twitter bünyesinde çalışmaya devam edecek. Joe Benarroch’un Twitter’daki resmi rolü hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak bu transferin gelirleri artırmaya yardımcı olmak için yapıldığı söyleniyor. Twitter’ın yeni yönetim grubuPlatforma ne gibi katkılar sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

lalapasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu