Haber

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, hentbolun gelişmesi ve yaygınlaşması için birçok proje ve etkinliğe imza attıklarını belirtti.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, hentbolun gelişmesi ve yaygınlaşması için birçok proje ve faaliyete imza attıklarını belirtti.

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 1 Kasım 2022 – 31 Ekim 2023 tarihleri ​​arasındaki faaliyetlerini içeren faaliyet raporu yayımlandı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Kılıç, raporun önsözünde şunları kaydetti:

“Birlikte başaracağız” diyerek 2022-2023 faaliyet dönemimizi geride bırakırken, geçtiğimiz yıl bizi ve ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketini unutamayız. Türk hentbolunun değerli isimleri Cemal Kütahya ve Metin Muhacir ile birlikte kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. 2022- “2023 yılını kapsayan bu dönemde depremin olumsuz etkilerine rağmen hentbol için oldukça verimli ve zor bir dönem geçirdik. Hentbol ailesi olarak hentbolun gelişmesi ve yaygınlaşması için birçok proje ve faaliyete imza attık. hentbol.”

Kadınların hentbola katılımını artırmanın ana hedeflerinden biri olduğunu belirten Kılıç, “Bu konuda projelerimizi hayata geçirdik ve bu alanda antrenör, hakem, yönetici ve sporcuların yetiştirilmesine özel önem verdik. Kadınlar hentbolda hayata geçirdiğimiz altyapı projemizin olumlu sonuçlarını bir kez daha yaşamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Ankara’da düzenlenen U17 Kızlar B Klasmanı Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olmanın gururunu yaşadık.”

“Sürekli tek yürek olarak hareket ediyoruz”

Çocuklara hentbolu sevdirmek amacıyla Hentbol Akademisi’ni güçlendirdiklerini belirten Kılıç, “Kral Şakir Hentbol Akademisi projesi ve Kral Şakir çizgi filmleriyle bu yolda önemli adımlar atıyoruz. Gelişmenin ve ilerlemenin olduğu bir yönetim anlayışıyla. Tüm sporcuların, antrenörlerin, hakemlerin ve gözlemcilerin temel alınmasını bir kez daha sağlıyoruz. “Onların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı hızlandırdık. Yeni sponsorluk anlaşmaları ve güçlü irtibat çalışmalarıyla hentbolun gücüne güç katıyor ve sürekli bir bütün olarak hareket ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Hentbolun gelişmesi için uluslararası iş birliğine büyük önem verdiklerini belirten Kılıç, şöyle konuştu:

“Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF), Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve diğer ülke federasyonları ile birçok projeyi hayata geçirdik ve önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaptık. Women’s Europe 2026 ve Europe 2030 ve Men’s Europe 2032 adaylık başvurularımızı tamamladık. Hentbolu ülkemizde hak ettiği şekilde tamamladık.”Takımımızı daha üst seviyelere çıkarma ortak amacı ve sinerjisiyle birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, tüm çalışanlarımıza, sponsorlarımıza, medya kuruluşlarına ve kalbi hentbolla atan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu