Haber

Türk Kadınının Seçme Hakkının 88. Yıldönümü Gölcük’te Kutlanacak

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık’ın 88. yılında hemşehrilerine karanfil takdim etti.

5 Aralık’ta Türk kadınının seçme ve seçilme hakkının 88. yıl dönümü Gölcük’te törenle kutlandı. Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen törende; Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı ve yönetimi, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK’lar, muhtarlar ve Gölcüklü kadınlar katıldı. tören; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“KADINLARIMIZIN VARLIĞIYLA ONURLUYUZ”

Törende konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Türk kadını; Tarihin her döneminde sosyal hayatımızın ve devlet yapılanmamızın merkezinde yer almıştır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında yer alan ve varlığıyla onur duyduğumuz hanımlarımız, 1934 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birçok devlet huzurunda seçme ve seçilme hakkına sahip oldular. Bugün Cumhuriyetin kazanımlarından biri de başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kadına verilen değerin simgesidir. Sevginin, şefkatin ve fedakarlığın simgesi olan hanımlarımızın bu değerli gününü kutluyorum.

BAŞKAN SEZER, BAYANLARA KARANFİL SUNDU

Törenin ardından Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve törene katılanlar Anıtpark’ta açılan “Seçilmiş İlk Türk Kadınları” fotoğraf standını ziyaret etti. Önder Sezer, tören alanında hanımlara teker teker karanfil takdim etti ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık’ın yıldönümünü Türk kadınına tebrik etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu