Haber

TKP’li Gezi eylemine polis engeli: 37 gözaltı

Türkiye Komünist Partisi (TKP), gezi eylemlerinin 10’uncu yılında İstanbul Beyoğlu’nda eylem düzenledi. AKM’de 10 yıl önce asılan Boyun Eğdirme pankartını bu kez İstiklal Caddesi’ndeki Demirören AVM’ye asan TKP’liler, “Her yer Taksim, Her yer Direniş”, “Eğilme, millete sahip çık” sloganları attı. vatan” eyleminde. İstiklal Caddesi’nde yürüyen TKP’liler, eylemin ilk dakikalarında polisin biber gazıyla müdahalesiyle karşılaştı.

TKP’nin sosyal medya hesaplarından, “10 yıl önce gerici AKP iktidarına karşı onurlu direnişimizin milyonların sokağa döküldüğü yerde başladığı yerde beraberiz. Teslim olmayan kazanacak, biz kazanacağız!” 37 üyesinin gözaltına alındığını açıklayan TKP, “Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılsın” dedi.

İstiklal Caddesi’nde bulunan TKP İstanbul İl Başkanı Senem Doruk İnan, eylem sonrası şu açıklamayı yaptı: “Haziran Direnişi bir araya gelince bize ne kadar güzel ve güçlü olduğumuzu gösterdi, karanlığa boyun eğmeyeceğini gösterdi. AKP tarafından kurulmuştur. Şimdi direnişten öğrendiklerimizi hep birlikte gösterme zamanı; Umutsuzluğa ve karanlığa yer yoktur. Bir kez daha halkımıza sesleniyoruz: Teslim olmayın, gerçek kurtuluş için örgütlenin. Bizler ülkemizden vazgeçmeyeceğiz ve bu ülkeyi hak ettiği şekilde yöneteceğiz. Halkımız hak ettiği halde bu ülkede refah ve memnuniyet içinde yaşayacaktır. Halkımıza sözümüzdür, mutlaka gerçekleştireceğiz. Bugün burada hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu