Haber

prof. Naci Görür ‘6.8 Büyüklüğünde Deprem’ İddiasına Yanıt Verdi

Naci Görür, ‘Amerikalılar Malatya’da 6.8 büyüklüğünde deprem olacağını söylüyor’ iddialarının yayılmasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Söylentilerin prestij olmaması gerektiğini söyleyen Görür, “6 Şubat depremi kırıkları birbirini kesmedi. Aralarında kısa bir boşluk oluştu. Burada deprem olabilir ama o kadar büyük değil.”

Naci Görür, Twitter hesabından “Amerikalılar Malatya’da 6.8 büyüklüğünde deprem olacak diyor” tezini yayınladı.

İddialara yanıt veren Görür, şunları söyledi:

“6 Şubat depremi kırıkları birbirini kesmedi. Ortada kısa bir boşluk oluştu. Burada bir deprem olabilir ama o kadar büyük değil.

Elazığ’dan Hatay’a kadar kırılmamış fay veya fay kesitlerinde küçük-orta büyüklükte sarsıntılar olabilir ancak DAF/ÖLÜ DENİZ sınırında uzun süre büyük depremler olmayacaktır. Sevgilerle (Şekil: Hüseyin ve diğerleri 2023)

“Depreme dayanıklı şehirler için çalışın, talep edin”

Arkadaşlar sorulan sorulardan şunu anlıyorum. Doğal olarak hatalar çoğalır ve yayılır. Sana daha önce sordum. Bu yaklaşımı bırakın. Akraba, komşu ve hemşerilerinizin deprem farkındalığını artırın. Depreme dayanıklı şehirler için çalışın, talep edin. Böylece milletinize daha anlamlı, sevgiyle hizmet etmiş olursunuz.”

haber-palandoken.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu