Haber

Patronu Tarafından Vuruldu; Son Sözü ‘Köpeğime Bakın’ oldu!

Trabzon’da turizm şirketi çalışanı Efsun İsgent (41), evinde tartıştığı patronu Celil Hacısalihoğlu (43) tarafından tabancayla vuruldu. Ağır yaralanan ve yaşam mücadelesi veren İsgent’in, olayın ardından komşularına, “Evde köpeğim var, lütfen sahip çıkın” dediği öğrenildi. İsgent’in yaşam mücadelesi devam ediyor.

Olay, 26 Ağustos’ta Kanuni Mahallesi’nde meydana geldi. Köpeği ‘Papi’ ile birlikte yaşayan TRAHAYKO Derneği üyesi ve turizm şirketi çalışanı Efsun İsgent ile evine gelen patronu Celil Hacısalihoğlu arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Hacısalihoğlu, yanında getirdiği tabancayla İsgent’i vurdu.

İsgent, karnına isabet eden kurşunla yaralandı. Silah sesini duyan komşular eve geldi. Ağır yaralanan İsgent, özel bir hastaneye kaldırılarak, oradan da Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. Ameliyata alınan Efsun İsgent’in sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Olayın ardından yakalanan ve savcılıktaki sorgusunda silahın kazara ateş aldığını, öldürme kastının olmadığını belirten Celil Hacısalihoğlu tutuklandı.

Kurşunun isabet etmesi sonucu organları parçalanan yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren Efsun İsgent’in, komşularına ve hastanedeki sağlık personeline, “Evde köpeğim var, lütfen ilgilenin” dediği öğrenildi. BT.”

‘Hayatıyla mücadele ederken bile köpeğini düşündü’

TRAHAYKO Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban ise çok üzgün olduklarını belirterek, yaşananları duyduktan sonra ‘Papi’ adlı köpeği almak için İsgent’in evine gittiklerini söyledi. Olayın ayrıntılarını Efsun İsgent’in komşularından öğrendiklerini anlatan Kurban, “Efsun’un olaydan sonra bir süre bilinci yerindeydi. O sırada Efsun, ‘Evde köpeğim var, ona iyi bak’ dedi. Şu anda Efsun’un durumu ciddi, çok fazla hasar gördü. İlk ameliyatta böbreklerinden biri ve dalağı alındı, karaciğerinde hasar var, ikinci böbreği ise yüzde 97 çalışmıyor. Sürekli diyalize giriyor. Hepimiz onun yaşaması için dua ediyoruz. Erkekler koruduklarını iddia ettikleri kadınları her zaman vuruyorlar. “Bizi korumasınlar, biz kendi ayaklarımızın üzerinde duracağız” dedi.

Efsun İsgent’in evde beslediği köpeği yaralıyken bile endişelendiğini belirten Kurban, “Efsun’un hayat mücadelesi verirken köpeğini unutmaması bizi çok duygulandırdı. O durumda bile ‘Hayvanım evde yalnız, ona iyi bak’ dedi. Tek söylediği bu. Artık köpeğinizi aldık. Umarım iyileşip hem kendi köpeğine hem de diğer sokak hayvanlarına kavuşur. Onu bekleyen pek çok sokak hayvanı var. Erkekler koruduklarını iddia ettikleri kadınları her zaman vuruyorlar. “Bizi korumasınlar, biz kendi ayaklarımızın üzerinde duracağız” dedi.

Efsun İsgent’in fedakar bir hayvansever olduğunu anlatan Kurban, “Efsun 8 yıldır her hafta Zigana’ya gidip kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarını besliyordu. Bazen kredi alıyordu. Çalışan bir kadındı ve izinli olduğu tek günü sokak hayvanlarına ayırıyordu. Bu çok büyük bir fedakarlıktır. Olay yerine gittiğimizde Efsun’un beslediği kediler arabasının çevresine gelerek kapının önünde toplanıp onu beklediler; “Bu bizi çok üzdü” dedi.

haber-eldivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu