Haber

Özgür Özel: “Bakan Evlatlarının Zenginleştiği Değil, Vatan Evlatlarının Zenginleştiği Bir Dönemi Yaşayacağız”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Tokat’ta; “Önümüzdeki altı ayın sonunda; zenginlerin, beşli çetelerin, yandaş müteahhitlerin, kendi evlatlarının kayrıldığı düzenden vatandaşın kayrıldığı bir düzene geçeceğiz. Bakan evlatlarının zenginleştiği değil, vatan evlatlarının zenginleştiği bir dönemi yaşayacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Tokat İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi. Özel, özetle şunları söyledi:

“Önümüzdeki altı ayın sonunda; zenginlerin, beşli çetelerin, yandaş müteahhitlerin, kendi evlatlarının kayrıldığı sistemden vatandaşın kayrıldığı bir tertibe geçeceğiz. Bakan evlatlarının zenginleştiği değil, vatan evlatlarının zenginleştiği bir devri yaşayacağız.

Devletin fakirlere sahip çıktığı, işsizliğin düştüğü, dünyadaki herkesin üzerinde plan yapıp hayal kurduğu bu hoş ülkenin gençlerine yurt dışında hayal kurdurtmayacağız. Gençlerin yüzde 76’sının yurt dışında hayal kurduğu bu günlerden; gençlerin canları istediğinde istediği ülkeye vizesiz gidip gelebildiği, Türk parasının pul olmadığı, dışarıda para harcamanın kolay olduğu bir süreci hep beraber başlatacağız.”

Öğretmenlik Meslek Kanunu uyarınca, Kariyer Basamakları Sınavı’nın bugün yapılması ile ilgili olarak da Özel, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanı’na düşen, Anayasa Mahkemesi’nin kararını verene kadar bu imtihanı ertelemekti. Dünya kadar masraf ederek, dünya kadar imkanı çarçur ederek bu imtihanı yaptılar. Ulusal Eğitim Bakanı, elinde çiçekle kendisini bekleyen bir öğretmenin çiçeğini dahi almadı. İnsan düşmanının elini bile havada bırakmaz. Ulusal Eğitim Bakanı, kendisini çiçekle karşılayan öğretmenin elini havada bıraktı. O öğretmenin elini havada bırakarak bütün öğretmenlere hakaret etti… Bu imtihanı bütün öğretmenleri ayrıştırmak üzere yapılmış çok yanlış bir karar olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde kesinlikle, Anayasa Mahkemesi’nin bu karardan döneceğine inanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu