Haber

Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına Mersin’den tepki: “Tarih İsveç’i Türkiye’ye hep mecbur etti”

İsveç’in Stockholm kentinde Kuran-ı Kerim yakılmasına Mersin’den tepki geldi. Birkaç kişi Kuran’ın yakılmasına İsveç bayrağını yakarak karşılık vermek isterken, bazı vatandaşlar ise izin vermeyerek buna engel oldu.

Rasmus Paludan’ın Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakmasına İsveç’te tepkiler artıyor. Mersin Dernekler Federasyonu üyeleri Ulu Cami önünde meydana gelerek söz konusu olaya tepki gösterdi. ‘Kampüs İsveç’, ‘Kahrolsun İsveç’ ve ‘NATO’ya Hayır’ yazılı pankartlarla tepki gösteren üyeler, tekbir getirdi. Birkaç kişi İsveç bayrağını yakarak karşılık vermek isterken, bazı vatandaşlar izin vermeyerek buna engel oldu.

“İslam’ın bekçileri bu işin ehli olacaktır”

Mersin Dernekler Federasyonu Dönem Sözcüsü Aynur Olgaç, tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyeti, komşuları ve NATO müttefikleri ile bağlarını her zaman barış ve saygı içinde sürdürmüştür. Komşularından ve işbirliği yaptığı ülkelerden hassasiyet beklemeye hakkı olduğu gibi,” İsveç tam da bu fikirle geçen hafta Cumhurbaşkanımızın maketinin yakılmasına izin vermiş, ardından bunun suç olmadığına karar vererek saygısız bir tavır sergilemiştir.Peygambere hakaret eden İsveç, bu durumu daha da ileri götürerek yakılması Son kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in haddi hesabı yok, olacak” dedi.

“Millet olarak bu ülkenin ürünlerini boykot etmeliyiz”

İsveç’in NATO’ya katılmak için Türkiye’nin onayına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Olgaç, “1700-1721’in ortalarında Baltık Denizi’ne hakim olmak için yapılan büyük kuzey savaşında İsveç büyük devletler statüsünden çıkarıldı. Ardından demirbaş Kral oldu. Hayatını kurtaran Charles, 1.500 askeriyle birlikte götürdü.Osmanlı’ya sığındı ve 5 yıl sürgünde yaşadı.İsveç tarihinin en büyük yenilgisi oldu ve bir daha eski gücüne dönemedi.İsveç, o zamandan beri küçük bir yerleşim yeri olan hiçbir etkisi kalmamıştır.Tarih İsveç’i Türkiye’ye hep mecbur etmiştir.Bugün aynı şartlar altında sınırsız İsveç NATO’ya katılabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin rızasına mecburdur. İslam dinine, Kuran’a ve Cumhurbaşkanımıza saygısızlık ederek kabul edilemez rezilliğini sürdüren bu ülkenin bütün çalışmalarını boykot ederek millet olarak millet olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti nezdinde derhal tüm Müslüman ülkelerden özür diledi, gre islam dininin en büyük temsilcisi. gitmeli” dedi. – MERSİN

tarsus-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu