Haber

Küçükçekmece’de Engelsiz Hayata Destek Yemeği

BAŞKAN ÇEBİ, ‘3 ARALIK’ YEMEĞİNDE ÖZEL İHTİYAÇLI VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ

Engelsiz bir şehir amacıyla çalışmalarını sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği dayanışma yemeğinde ilçede yaşayan özel gereksinimli vatandaşları ve ailelerini bir araya getirdi.

Küçükçekmece Belediyesi Düğün Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Küçükçekmece Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi müşterilerinin yanı sıra Engelli Hakları Federasyonu, Omurilik Felçlileri Derneği, Türkiye İşitme Engelliler Derneği temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Özel gereksinimli bireyler ve aileleri, yemek sonrası DJ performansı ile doyasıya eğlendiler.

Kemal Çebi: Belediye olarak Mani’nin sözünü kabul etmiyoruz, şehri tüm vatandaşlarımıza ulaştırmak için çalışıyoruz.

Dayanışma yemeğine katılan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi yaptığı konuşmada, “Küçükçekmece Belediyesi olarak farkındalık yaratmaya çalıştığımız Engelliler Günü ile ilgili engelleme sözlerini kabul etmiyoruz. Engellendi demek daha doğru olur. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve hayatı eşitlemek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hizmetlerimize erişimini sağlamak ve kültürden kent yaşamına sorunların ortadan kalktığı bir Küçükçekmece sunmak için çalışıyoruz. Eksiklikleri gidermenin yolunun birlikte çalışmaktan, dayanışma göstermekten ve birbirimizi anlamaktan geçtiğini biliyoruz.” Birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Filiz Perinçek: Çocuklarımız sosyalleşme fırsatı buluyor

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Filiz Perinçek, “Çocuklarımız bu etkinlikle bir araya geliyor, sosyalleşiyor ve eğleniyor. Sadece çocuklarımız için değil aileler için de bir değişiklik var çünkü çoğu zaman evde vakit geçirmek zorunda kalıyoruz. Burada çocuklarımız da samimi bir ortamda sosyalleşme imkanı buluyor” diye konuştu.

Hasena Acar: Liderimiz Kemal Çebi’ye teşekkür ediyoruz

Engelliler günü yemeğine üçüncü kez katılan Hasena Acar, “Pandemi döneminde biraz zorlandık, evden çıkamadık. Geride bıraktığımız zor günlerin ardından bugün burada olmak güzel. Moral açısından da çocuklarımıza çok iyi geliyor.Bu keyifli gece için Belediye Başkanımız Kemal Çebi’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu