Haber

Kılıçdaroğlu belediye başkan adaylığı için şubatı işaret etti

ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde CHP büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın programları nedeniyle katılamadığı toplantıya aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da bulunduğu 9 büyükşehir belediye başkanı katıldı. Yaklaşan genel seçimler ve yerel yönetimler konulu toplantı bir saati aşkın sürdü.

Edinilen bilgiye göre, belediye başkanları CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağını sordu. CHP lideri, Şubat ortasını işaret ederek, Altı Masa’nın bu tarihte adayını açıklayabileceğini söyledi.

BİR AN ADAYIN AÇIKLANMASINI İSTEDİLER

Belediye ileri gelenleri CHP Genel Başkanı’na adaylığın bir an önce açıklanması gerektiğini ve kendilerinin de çıkıp sürece her türlü katkıyı yapacaklarını iletti. Sahada herkesin “aday kim” diye sorduğunu belirten belediye ileri gelenleri Kılıçdaroğlu’na, “Adaysın diyoruz, tavsiye ediyoruz ama Altı Masa karar verecek. Ama insanları tatmin etmiyor. Herkes adayı bir an önce öğrenmek istiyor. Hızlandırılsa iyi olur. Bir an önce açıklanırsa sahada daha rahat çalışırız” dedi.

BELEDİYE YÖNETİCİLERİ SEÇİM İÇİN KORKULARINI BOŞA ÇIKARDI

Belediye başkanlarının CHP lideri ile görüşmesinde partinin genel seçimlere ilişkin çalışmaları da ele alındı. CHP lideri, belediye başkanlarına genel seçim için çalışma grubu oluşturulduğunu, komisyonun tüm bilgileri değerlendirerek çalışmalara başladığını anlattı. Belediye başkanları da toplantıda seçim güvenliğine ilişkin korkularını dile getirdi. CHP lideri, belediye başkanlarına seçim için yaptıkları çalışmaları kapsamlı bir şekilde anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu