Haber

İzmir’de kaçak yollardan yurt dışına kaçan FETÖ firarileri yakalandı

İzmir’in Urla ilçesi açıklarında bir yelkenliyle kaçak yollardan yurt dışına kaçmak isteyen 6 FETÖ firari ve 2 mürettebat yakalandı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün Terörden Arananlar Listesi’nde gri kategoride aranan tekne kaptanı T.Ş.’nin, yine kırmızı bülten bulunan eski Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Uzay Ş.’nin kardeşi olduğu öğrenildi. karar. Onunla birlikte 2 zanlı daha çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı; 5 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Seferihisar Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Urla açıklarında Polonya bayraklı “Gezgin” isimli yelkenliye operasyon düzenlendi. Teknede yakalanan 8 kişi daha sonra gözaltına alınarak jandarma ekiplerine teslim edildi. FETÖ soruşturması kapsamında 5 eski asker ve 1 eski öğretmenin arandığı belirlendi. Tekne kaptanı T.Ş. ve yardımcısı EÇ, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sözleriyle suçlamaları reddeden T.Ş. tutuklandı, ECÇ. isimli kontrol kuralı ile serbest bırakıldı.

Tekne kaptanı sözde FETÖ komutanının kardeşi

Öte yandan botun kaptanı T.Ş.’nin, FETÖ’nün terörden arananlar listesindeki gri kategoriden aranan eski Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Ş.’nin kardeşi olduğu öğrenildi. 15 Temmuz darbe girişimi ve kırmızı bülten kararı olan.

3 tutuklama

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 8 zanlı, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Uzay Ş.’nin kardeşi T.Ş. FETÖ firarileri ED ve OK tutuklanırken, RG, AB, İ.EU, Ü.Ç. ve birinci kaptan ECÇ. kontrol kuralı ile serbest bırakıldı. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu