Teknoloji

Google Duet AI Kullanıcı Sayısını Artırıyor

Yapay zeka alanında aktif şirketlerden biri Google Geçtiğimiz yıl mayıs ayında düzenlenen I/O etkinliğinde Duet AI adlı “içerik tabanlı gerçek zamanlı yapay zeka destekçisi”ni duyurdu. Artık İkizler şemsiyesi altına girmeyenler Düet AIartık Gmail, Google Dokümanlar ve Google Drive gibi farklı ortamlarda daha fazla kullanıcının erişimine açık.

Her uygulamada farklı görevleri gerçekleştirebilme

Çalışma Alanı Laboratuvarları Programa katılan daha fazla kullanıcının kullanımına sunulan bu özellik, farklı görevler için yapay zekadan destek almalarına olanak sağlıyor. Yapay zekanın sağlayacağı desteğin şekli alınan yanıtlara göre belirleniyor. Gmail’i kullanırken Düet AIönceki e-postalardan bilgi bulabilir, bu bilgilere dayanarak soruları yanıtlayabilir, yanıt alternatifleri oluşturabilir ve Google Drive dokümanlarından bilgi derleyebilir.

Google Drive’daDuet AI, belgeleri özetlemek, bilgileri derlemek, belgeleri bulmak gibi amaçlarla kullanılabilir. Google E-Tablolar’da Yapay zeka ile tablo oluşturmak, formül yazmak, işlem yapmak kolaylaşıyor. Örneğin “Beni ara atış maliyet tablosu oluşturC3’ten G27’ye kadar Google Drive’daki ‘Satış Maliyeti Tablosu’ dosyasındaki verileri kullanın.”Dediğiniz zaman yapay zeka bunu sizin için yaratıyor.

Duet AI ile Google Slaytlar için görseller oluşturmak, yeni slaytlar eklemek ve sunumları özetlemek de mümkün. Duet AI, Gmail dışındaki uygulamalarda ekranın değerli bir bölümünü kaplıyor. Sağ üstteki tek tuşla Düet AI Kapatılıp açılabilir. Duet AI gelecekte bireysel Google kullanıcıları için fiyatlandırılacak Google One  Premium Yapay Zekapakete dahil edilecektir.

haberesme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu