Haber

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi katıldığı kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde il dışında olması nedeniyle gündemin yoğunluğu nedeniyle planlanan programı bugün gerçekleştirebildiklerini belirterek, Erzurum’da devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi vererek soruları yanıtladı. basın mensuplarının gündeme ilişkin görüşleri alındı.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum’da kurulan 2. Sanayi Bölgesi’nin inşaatının büyük bir hızla devam ettiğini ve taleplerin şimdiden büyük rakamlara ulaştığını söyledi. Kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Çiftçi, “Erzurum asayiş açısından ülkenin önde gelen iller arasında yer alıyor.”

Ankara’da düzenlenen toplantıda şehirlerin güvenlik konularında tek tek ele alındığını belirten Vali Çiftçi, Erzurum’un güvenlik ve asayiş açısından güvenilir bir şehir olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Vali Çiftçi, “Erzurum çok yakın gelecekte bir sanayi kenti olacak. 2. Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Halihazırda birçok firmanın yer talebi var. Biz bu talepleri inceliyoruz. Yani elekten geçiriyoruz.” 2. Sanayi Bölgesi “Faaliyete girdiği andan itibaren istihdam anlamında büyük bir rahatlama yaşanacak. Erzurum’da 3. ve 4. sanayi bölgelerine ihtiyaç duyulacak.”

Erzurum gün geçtikçe gelişiyor

Vali Çiftçi, “Erzurum’da kaymakam olarak görev yaptım. Erzurum’a en son 10 yıl önce gelmiştim. Erzurum 10 yılda çok yol kat etti” diyerek, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kentte inşa edilen tünellerle ilgili konuşan Vali Çiftçi, çalışmaların devam ettiğini, bazı tünellerde kayma nedeniyle gecikmeler yaşandığına dikkat çekti. Kısmi Kavak ve Kırık tünellerinin de tamamlanmak üzere olduğunu, bu tünellerin tamamlanmasıyla Erzurum’un ve hatta Doğu Anadolu Bölgesi’nin denize çok yakın olacağını ifade etti.

Basın toplantısına İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, Emniyet Müdürü Kadir Yırtar ile kamu kurum ve kuruluş yöneticileri de katıldı. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu