Haber

Büyükşehir Polisi son kullanma tarihi geçmiş süt ürünlerini topladı

Büyükşehir Polisi, Gebze’de bir markette yaptığı kontrolde onlarca son kullanma tarihi geçmiş süt ürünü tespit etti.

Kocaeli’de halkın sağlığı ve huzuru için mesai gözetmeksizin çalışan Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları, kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Rutin kontrollerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen ihbarları da anında değerlendiren polis ekipleri, bu kapsamda Gebze’deki bir markette son kullanma tarihi geçmiş onlarca süt ürünü tespit etti.

POLİS HİÇ GÖZÜNÜ AÇMIYOR

Kent genelindeki marketlerde etiket fiyat farklılıklarından son kullanma tarihi geçmiş ürünlere kadar birçok konuyu kontrol eden Büyükşehir Polisi, halk sağlığını tehlikeye atacak işletmelere izin vermiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Gebze Kümelenme Genel Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki bir markette yaptıkları incelemede, son kullanma tarihi geçmiş olmasına rağmen çok sayıda ürünün satışa sunulduğunu tespit etti.

ŞİKAYETLERİNİZİ 153’E BİLDİRİN

Ekipler, bir kısmının son kullanma tarihi yaklaşık 2,5 ay geçmiş olan süt ürünlerini raflardan toplayarak, söz konusu pazara yönelik bir rapor hazırladı. Toplanan eserler polis ekiplerinin gözetiminde imha edildi. Polis ekipleri vatandaşlardan, toplum sağlığını tehdit eden bir durumla karşılaşmaları durumunda Büyükşehir 153 Çağrı Merkezini arayarak şikayetlerini bildirmelerini istedi.

ÜRÜNLER TEK TEK İNCELENİYOR

Büyükşehir Polisi kent genelinde titiz bir denetim gerçekleştiriyor. Buna göre

Gruplar market arabalarıyla dolaşıp sepetleri tüketim ürünleriyle doldurup raf fiyatlarını not ediyor, ardından kasaya gelerek tek tek ürünlerin fiyatlarını barkodlarını okutarak kontrol ediyorlar. Ayrıca dondurulmuş gıdalar başta olmak üzere satılan ürünlerin son kullanma tarihleri ​​de tek tek inceleniyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu