Haber

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Emeklilik yaşının artırılmasına yönelik bir çalışmamız yok

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Kurulu’nda 12. Kalkınma Planı görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, emeklilik yaşının artırılacağı yönündeki iddialara da değindi. Yılmaz, böyle bir çalışmanın gündemde olmadığını belirtti.

“SEÇİM SONRASI PARALARDA ÖNEMLİ BİR HAREKETLİLİK YAŞANDI”

Dolardaki yükselişe ilişkin konuşan Yılmaz, “Seçim sonrasında döviz kurunda ciddi bir hareketlenme oldu. Çok önemli bir değişiklik oldu. Son dönemde kurumumuz ciddi bir düzeltme yaptı, ciddi bir hareketlenme oldu; biz de yapıyoruz” dedi. Önümüzdeki dönemde böyle bir hareket beklemiyoruz.” söz konusu.

“Serbest Kur Rejimi Var”

Döviz kurunda herhangi bir amaç, varsayım olmadığının altını çizen Yılmaz, “Serbest kur rejimi var. Günlük gelişmelere, haberlere, arz talep koşullarına göre döviz kurunda mutlaka belli bir dalgalanma olacaktır,” dedi. ancak son dönemde yaşadığımıza benzer bir hareketlenmeyi ne teknik ne de siyasi olarak beklemiyoruz.” “dedi.

“EMEKLİLİK YAŞININ ARTIRILMASINA YÖNELİK BİR ÇALIŞMAMIZ YOK”

Yılmaz, emeklilik yaşının artırılacağı tezlerine de yanıt verdi. Tezleri kesin bir dille yalanlayan Yılmaz, “Emeklilik yaşının artırılmasına yönelik bir çalışmamız yok” dedi. Sanki konuşuyordu.

“TÜRKİYE’DE ŞU ANDA 4,7 MİLYON YABANCI VAR”

Türkiye’deki yabancı sayısından bahseden Yılmaz, kesin bir rakam verdi. Yılmaz, “Türkiye’de şu anda 4,7 milyon yabancı var. Bunların 3,6’sı Suriyeli.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu