Haber

Alman basını: Dünya yeni bir ekonomik savaşla karşı karşıya, Avrupa ABD yüzünden zarar görecek

Fransa eski Cumhurbaşkanı Werner Plumpe imzalı yazıda Valéry Giscard d’Estaing’in sözleri, ABD’nin dünyanın rezervi olan doların “son derece ayrıcalıklı” statüsünü kullanırken diğer ülkelerin ticaret açıklarını düzenli olarak finanse etmek zorunda kaldığı hatırlatıldı. para birimi.

duman bulutu, “ABD, diğer birçok ülke gibi bu açığı düzenli olarak finanse etmek zorunda kalsaydı, o zaman ödemeler dengesindeki açığı kapatması pek mümkün olmazdı. Aksine, ithalatı büyük ölçüde azaltmak zorunda kalacaklardı. Bununla birlikte, “aşırı ayrıcalık” ABD’nin refahının en azından bir kısmını diğer ülkeler pahasına sürdürmesine izin verir.söz konusu.

Yazıda, bu ayrıcalığın ve değişen dünyada onu kaybetme korkusunun Washington’u agresif adımlara ittiğine dikkat çekildi, “ABD politikasının amacı bu ayrıcalığı sürdürmektir. Bu, ABD’nin dış politika eylemlerinin birçoğunu, özellikle de rakip parasal ve ekonomik sistemleri bastırma girişimlerini açıklıyor.”söylendi.

duman bulutu, “Çizgileri şimdiden belirmekte olan dünya ekonomik savaşı, bu mücadelenin en muhtemel sonucu olacak ve kendisini iki cephe arasında bulan Avrupa için feci sonuçlar doğuracaktır”ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu