Haber

Akpınar Kavşağı’nda Asfalt Çalışması Başladı

İnegöl Belediyesi, Yenişehir Caddesi üzerindeki Akpınar Kavşağı’nda ocak ayında başlayan düzenleme çalışmaları kapsamında gidiş yönünü tamamlayarak asfalt uygulamasına başladı. Sinyalizasyon sistemi ile birlikte bölgede akıllı kavşak modelinin hayata geçirileceğini anlatan Belediye Başkanı Alper Taban, “Kısa süre içerisinde hepsini kullanıma açmayı hedefliyoruz” dedi.

İnegöl Belediyesi, daha önce defalarca gündem olan İnegöl Yenişehir Caddesi üzerindeki Akpınar Kavşağı’nda yaşanan sorunların çözümü için ocak ayında çalışma başlattı. İnegöl Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kavşakta düzenleme çalışması başlattı. BOTAŞ, ortadaki göbekli kavşağın kaldırılarak sinyalizasyon sisteminin kurulması, akıllı kavşak modeliyle trafiğin rahatlatılması, Kozluca mevkiini OSB’ye bağlayan kavşağın düzenlenmesi çalışmaları kapsamında bölgedeki hatlarını yeniliyor ve güçlendiriyor. yol eksenlerine göre. Aynı zamanda altyapı çalışmaları da yapılıyor.

ASFALT UYGULAMASI BAŞLADI

Gidiş istikametinde devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından asfalt uygulamasına başlandı. Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki heyet ile bölgede incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından açıklama yapan Lider Taban, “Yenişehir Caddesi Akpınar Kavşağı’ndayız. Bu, yoğun günlük trafiği olan çok yavaş çalışan bir alandır. Uzun yıllardır burada çalışma ihtiyacı doğdu. İnegöl Belediyesi olarak burada bir ön adım atarak çalışmalara başladık. İnegöl-Alanyurt arasındaki bölgede yürütülen çalışmada, Akpınar kavşağında sinyalizasyon uygulanacak. Alanı yol akslarına uygun hale getirmek için çalışıyoruz. Kurumlar da burada çalışıyor. BOTAŞ hattı bu bölgeden geçmektedir. Bunu da düzeltmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin sinyalizasyon çalışması yapması gerekiyor, bunun altyapısını yapıyoruz” dedi.

“HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLAMAK İSTİYORUZ”

Devam eden çalışmalarda yolun bir kısmının tamamlandığını kaydeden Lider Taban, “Arkadaşlarımız yolun bu aksını asfalt üzerine yol çizgilerini birkaç gün içinde çizerek bitirmiş olacaklar. Biz de işin çabuk bitmesini istiyoruz ama bizim dışımızda gelişen çalışmalar da var. Bu aslında bir otoyol. İnegöl ile Yenişehir’i birbirine bağlayan yol”.

AKILLI KAVŞAK MODELİ UYGULANACAK

Yapılan çalışmaların teknik detaylarını paylaşan Alper Taban, “Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verecek olursak; orta refüj 15 metre azaltılarak ilave şeritler yapılarak 5 şeride dönüştürüldü. Sinyalizasyonla birlikte burada akıllı kavşak modelimiz hayata geçecek. Çalışma kapsamında 2 bin ton asfalt kullanıldı. 3 bin metre bordür ve 1500 m2 parke taşı uygulaması ile çalışma tamamlanacak. Birkaç gün içinde yolun asfaltlanan kısmı hizmete girecek. Diğer alanlarda da çalışmalar devam edecek. Kısa süre içerisinde hepsini kullanıma açmayı hedefliyoruz. Bize destek olan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu